Hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine on protseduur, mis muudab teie hambad heledamaks ja aitab vabaneda pigmendist hammastel.

Tähelepanu peab pöörama enne valgendamist hammastele, millel on täidised, kroonid või laminaadid, kuna eelpool mainitud hambad valgendamisele ei reageeri ja jäävad selliseks nagu enne. Harmoneeruva hambarea saavutamiseks tuleks pärast valgendamist vahetada vanad täidised, kroonid, laminaadid.

Hambaarsti juures hammaste valgendamiseks tuleb teil varuda aega umbes tund.

Esmalt hindab arst hammaste olukorda:

  • Karioossed defektid (augud) tuleb enne valgendamist parandada, sest valgendamise ajal on oht, et valgendusgeel võib sattuda hambaauku ja hiljem põhjustada hamba tundlikkust.
  • Hambakivi ja katt tuleb eemaldada, et hambapinnad oleksid puhtad ja geel saaks mõjuda kõikidele hambapindadele ühtlaselt.

Kui hammaste olukord on hinnatud ja sobilik valgendamiseks, puhastab suuhügienist/ hambaarst teie hambad pastaga. Seejärel määrab suuhügienist/ hambaarst teie hetke hambavärvi, et pärast valgendamist näha tooni muutust.

Hammaste valgendamine Opalescence hambakapedega

See on lihtne!

Arsti vastuvõtul tehtud hammaste kontrolli põhjal võetakse vastu otsus hammaste valgendamise kohta. Seejärel võetakse hambumusest jäljend, mille põhjal valmistatakse individuaalne valgenduskape (hambakaitse sarnane tarvik).
Opalescence määritakse sellele õhukesele kapele ja asetatakse hammastele. Valgendades karbamiidperoksiid laguneb ja vabad happeradikaalid tungivad hambaemaili ja dentiini. Need happeradikaalid valgendavad värvunud pinnad.
Opalescence´i kõrge veesisalduse tõttu ei mõju see hambastruktuurile.

See on turvaline!

Hammaste valgendamine hambaarsti või suuhügienisti järelvalve all on aastatepikkuse uurimuse põhjal tunnistatud turvaliseks. Opalescence´i aktiivne aineosa on karbamiidperoksiid, mida 1990. aastast alates on kasutatud üle miljoni patsiendi hammaste valgendamiseks kogu maailmas. Opalescence hambavalgendustooted on läbi teinud toksikoloogilised uurimused, kus üksikud koostisosad ja nende omadused on teaduslikult kontrollitud ja dokumenteeritud. Opalescence on klassifitseeritud ravitehniliseks tooteks ja seetõttu müüakse seda vaid hambaravi spetsialistide kaudu.

Tulemus on efektiivne!

Tulemus räägib iseenda eest. Opalescence´i abil saad valgemad hambad ja see on osutunud efektiivseks tetratsükliini, fluoroosi ja hambatraumade poolt põhjustatud värvimuutuste puhul. Opalescence valgendab ka kohvi, tubaka ja muude tugevalt värvivate toodete poolt põhjustatud värvimuudatused.

Valgendus kiirelt ja püsivalt

Esimesi tulemusi on võimalik näha juba ühe öö möödudes.
Soovitud tulemuseni jõudmine võtab siiski aega 3-8 ööd. Hambaarst või suuhügienist võib anda sulle individuaalse hinnangu sõltuvalt hambumuses esinevatest värvimuudatustest. Lõplik tulemus on eri patsientide puhul erinev.
Opalescence´i valgendust on võimalik teha päevase või öise kuurina.

Kas valgendusel on kõrvaltoimeid?

Mõnedel patsientidel võib valgendusest põhjustatuna esineda külma- või kuumatundlikkust. See läheb mööda ja seda saab kergesti ravida näiteks Ultra EZ kaaliumnitraatgeeliga või mõne muu tootega, mis hambaarstil selle jaoks parajasti olemas on.
Tundlikkus kaob üldiselt 48 tunni möödumisel valgenduse lõpetamise järel.

Kaua tulemus säilib?

Tulemuse säilimine sõtlub suuresti sinust enesest. Hea suuhügieeni korral ja harjates hommikuti-õhtuti hambaid Opalescence hambapastaga (eriti, kui oled kasutanud värvivaid toiduaineid), võib tulemus säilida mitu aastat.
Kui suitsetad või jood kohvi, teed, punaveini või muid värvivaid toiduaineid, võib valgenduse uuendamine olla vajalik 1-2 öö jooksul iga teine aasta.

Lisainfo ja broneerimine:

Telefon: +372 333 1100
E-post: registratuur@corrigo.ee