Väikelaps

Väikelapseeas pannakse alus harjumustele kogu eluks. Seepärast peab last suunama ja erilise hoolega jälgima, et tema toit oleks tervislik, et ta janu korral jooks vett, et ta söögikordade vahel oleksid puhkepausid ja lapse hambaid pestaks korralikult kaks korda päevas. Väikelapseeas võib olla neid reegleid raske järgida ‒ väike laps võib olla tujukas ja nõudlik, mõnikord pole vanavanemad piisavalt järjekindlad või on liialt hellitavad ‒ sellest hoolimata ei tohi unustada, et väikelapse hammaste tervis sõltub otseselt meist, täiskasvanutest.

Geenidel on hambaaukude tekkele väike mõju. Lapsed võtavad toitumise ja hambahügieeni asjus eeskuju neid ümbritsevatest täiskasvanutest – suuresti sellepärast on hambaaugud mõnes perekonnas või suguvõsas levinud probleem. Tervete hammaste saladus peitub meie käitumises.

Väga eksitav on arvamus, et piimahambaid kuigivõrd hoidma ja ravima ei pea, kuna need ju niikuinii vahetuvad. Tuletame meelde, et piimahammaste tervena hoidmine ning vajadusel ravimine on oluline tervete jäävhammaste tulekuks ning nende kenasti ritta mahtumiseks. Terved piimahambad loovad kohta ja keskkonda jäävhammastele!

Allikas www.suukool.ee